ÇALIK YAPI AŞ.'e Hoşgeldiniz
Çalışma saatleri: Pzt-Cum (08:00 - 18:00)
calik@calik.com.tr

ÇALIK YAPI KURUMSAL

1992 yılında kurulup 1997 yılında yapı malzemeleri toptancısı olarak yola çıkan ÇALIK YAPI AŞ,

2001 yılında FIRAT BORU ana bayiliğini,
2003 yılında FIRAT PEN üretici bayiliğini,
2012 yılında ALBERT GENAU ana bayiliğini,
2022 yılında AGT Parke ana bayiliğini üstlenmiştir.

ÇALIK YAPI, başta Adana merkez ve ilçeleri olmak üzere, Mersin, Osmaniye ve Antakya Bölgelerinde 500 ü aşkın alt bayiye, Adana/Yüreğir deki pazarlama merkezinden hizmet vermektedir. Bayilerinin ihtiyaç duyduğu ürünler siparişin ardından en kısa sürede bu pazarlama merkezinden sevk edilir. Zamanlama ve ürünlerin doğru sevkiyatı ÇALIK YAPI ’nın titizlikle üzerinde durduğu önemli etmenlerdir.

ÇALIK YAPI tüm satışlarını alt bayileri aracılığıyla gerçekleştirmektedir. Bu ÇALIK YAPI ’nın kuruluşundan bu yana izlediği temel pazarlama stratejisidir. Sektöründe tecrübe kazanarak, insanların güven ve saygı duyduğu pazarlamacıları bünyesine katan ÇALIK YAPI, bünyesindeki yüzlerce kalifiye personel ve pazarlama ekibi ile kısa sürede sektöründe en iddialı pazarlama şirketleri arasına girmiştir. ÇALIK YAPI yenilikleri takip eder, güncel bilgileri alt bayileri ile paylaşır. Kampanyalar planlar. Bu kampanyalar sonucu bayilerle kaynaşma amaçlı tatil ve organizasyonlar düzenler. Bunun haricinde yapılan bayi toplantıları ve eğitim seminerleri ile ÇALIK YAPI bayilerinin de en iyiye ulaşmasında önemli bir misyonu sahiplenir.

ÇALIK YAPI için kalite en önemli hedeftir. Bu hedef doğrultusunda ÇALIK YAPI tesisat ustasından, kullanıcıya, alt bayilerinden çalıştığı markalara hassasiyet içinde karşılaşılan sorunları belirler ve çözüm yolları üretir. Bu sayede hem çalıştığı markaların hem de alt bayilerinin kalitesi sürekli artar. Artan bu kalite fiyatlara yansımaz. Çünkü aynı zamanda ÇALIK YAPI bayilerinin ve tüketicilerin haklarını korumayı amaçlar. Bu amaç doğrultusunda düşük kar marjı yüksek satış prensibi ile çalışır.

ÇALIK YAPI A.Ş. gelişmiş pazarlama sistemi ve istikrarlı duruşu ile yıllardır bayilerine güven ve kaliteyi uygun fiyatlarla sunuyor. Hedefi daima kaliteli markalarla çalışarak, çağdaş ve yüksek standartlara sahip ürünlerle müşterilerine hizmetin en düzeylisini sunmaktır. Bugün Çukurova Bölgesinin en büyük, en hızlı ve en güvenli dağıtımcısı olarak, cesur ve yenilikçi girişimleriyle yapı malzemeleri sağlayıcılığı konusunda çağdaş ve kaliteli çizgisini 1992 den bu yana sürdürüyor. Yenilik ve farklılık anlayışını sadece ürün çeşitliliğiyle değil, geniş lojistik ağıyla kusursuz hizmet kalitesini amaçlıyor.

Vizyonumuz

Sektöründe en iyi olmak, kaliteyi en uygun fiyata ve en iyi hizmet anlayışı ile tüketiciye ulaştırabilmek. Sürekli gelişmek ve büyümek, bunun için gerek nitelikli işgücünü, gerekse teknolojik gelişmeleri bünyemizde barındırmak.

Misyonumuz

Müşteri memnuniyetinin, güvenilir ve özverili çalışma anlayışının, sektördeki ihtiyaçları ve aksaklıkları doğru tespit edebilmenin ve gerek idari alanda, gerekse üretim ve pazarlamada teknolojiden yeterince faydalanabilmenin, bizim başarıya ulaşmamızdaki en önemli değerler olduğunu bilerek ilerlemek.

ORTAK FİRMALARIMIZ

ÇALIK DEKOR
Doğru ürün ve uygun malzeme tedariği konusunda Adana'da birçok değerli projede imzası olan ÇALIK DEKOR hizmet ve kalite anlayışını bugünden yarınlara taşıma konusunda azimle çalışmaktadır.
LAVEZZİ MUTFAK
Lavezzi, katma değeri yüksek mutfak ve banyo mobilyaları üreterek, hizmet ettiği tüm müşterilerine beklenenden fazlasını sunan bir firmadır.
ÇALIK İNŞAAT
ÇALIK İNŞAAT Adana'nın en nezik semti Gazipaşa'da yapılmakta olan ÇALIK KENT ULUÇ zerafet ve şıklığın yaşamla buluştuğunu nokta. Hayallerinize ve hayal ettiğiniz eşsiz huzurlu yaşama sizleri davet ediyor. Sizde bu yaşamdaki yerinizi almaya geç kalmayın.